» Новости » News » Мальовничі місця України

Мальовничі місця УкраїниКУДИ ПОЇХАТИ НЕДАЛЕКО ВІД ЛЬВОВА: МАЛЬОВНИЧІ МІСЦЯ

 

Куди поїхати на вихідні недалеко від Львова поближче до природи? Ми зібрали добірку ідей для поїздок на один день поблизу Львова: неймовірні скелі, печера, де жили первісні люди, мальовничі парки та озера з прозорою водою. В усі місця можна потрапити автомобілем.

Урицькі скелі та Тустань

куди поїхати на вихідні недалеко від львова Урицькі скелі та Тустань

Одним з найвідоміших місць національного парку «Сколівські Бескиди» є залишки древньої фортеці Тустань посеред так названих Урицьких скель. Дивовижної форми скелі, утворені десятки мільйонів років тому, сьогодні виглядають так, наче якісь прадавні велетні грались камінцями, складаючи пірамідки, та так все і залишили. На самих скелях збереглись петрогліфи – висічені в камені малюнки, що зображують Сонце, тварин, людей та інші символи. Словом, нудьгувати не доведеться, тут можна цікаво провести цілий день та дізнатись для себе багато нового.

Як добратись до Тустані зі Львова:

Автомобілем на південь трасою Е471 до м.Стрий, а потім повернути на Дрогобич, звідти на Східницю. Автобусом до Східниці, звідти ще 7 км пішки.

Грот Прийма

куди поїхати на вихідні недалеко від львова грот прийма

Зовсім неподалік від Львова знаходиться справжній історичний скарб – мережа печер, які носять назву Грот Прийма. У 2004 році тут були знайдені кісти, що на думку вчених належали неандертальцям та пролежали там понад 45 тис років. Судячи з усього цей грот слугував місцем для зимування прадавніх людей та їх своєрідним мисливським табором. Крім своєї історичної цінності, грот Прийма також просто зачаровує своєю красою та чудернацькими формами. На вигляд це схоже на побудову з кісток якихось казкових чудовиськ з сивої давнини.

Як добратись до грота Прийма зі Львова:

На авто близько 50 км на південь по трасі Е471 до м.Миколаїв. Автобусом із центрального автовокзалу до Миколаєва.

Стільське городище

куди поїхати на вихідні недалеко від львова стільське городище

Неподалік від гроту є ще одна визначна пам’ятка, хоч і не настільки древня. Стільське городище, також відоме як поселення білих хорватів – знайдене в кінці ХХ століття місто, де проживав цей стародавній язичницький народ. За даними археологів місто датоване VIII-X століттями, коли був його розквіт. Після приходу сюди християнства, тут були облаштовані численні келії для монахів, а також їхні захоронення. Місцина цікава в першу чергу з історичної точки зору, мало де можна знайти настільки гарно збережені залишки поселень тієї доби.

Як добратись до Стільського городища зі Львова:

На машині трасою Е471 на південь, перед Тростянцем звернути до с.Дуброва.

Заповідник Розточчя

куди поїхати на вихідні недалеко від львова Заповідник Розточчя

Природний заповідник «Розточчя» – ще одна природня скарбниця Львівщини. Назва заповідника означає, що це місце, звідки беруть свої витоки численні річки, які потім несуть свої води до Чорного та Балтійського морів. Територія його охоплює понад 2 тис гектарів, а на північному сході Розточчя межує з Яворівським національним природнім парком, про який ми ще згадаємо окремо. В заповіднику можна зустріти безліч рідкісних видів рослин та тварин, у тому числі червонокнижні, такі як горностай, лелека чорний, махаон та інші.

Як добратись до Розточчя зі Львова:

Автомобілем їхати на захід по трасі М10 понад 30 км, недоїжджаючи до Новояворівська звернути направо.

Озеро «Задорожнє» 

куди поїхати поблизу від львова на вихідні Озеро «Задорожнє»

В 40 км від Львова знаходиться озеро «Задорожнє», де можна добре відпочити всією родиною. Навколо озера облаштована необхідна інфраструктура. Тут є магазини і кафе, дитячий майданчик, волейбольне поле. Можна взяти в оренду альтанку з мангалом. Поруч є парковка для автомобілістів. Навколо озера також є можливість орендувати житло, щоб заночувати. Мається навіть цілий місцевий яхт-клуб. «Задорожнє» досить популярне місце серед львів’ян, сюди можна приїхати на вікенд та гарно провести час. 

Як добратись до озера «Задорожнє» зі Львова:

На авто на південь по трасі Е471 до с.Дроговиж, далі звернути направо до самого озера. Або ж електричкою до Задорожнього, вона ходить регулярно, кілька разів на день.

Національний природний парк «Сколівські Бескиди»

куди поїхати біля львова на вихідні Національний природний парк «Сколівські Бескиди»

Найбільший національний природний парк Львівщини займає три райони та площу понад 35 тис гектарів. Гірські масиви висотою 600-1200 метрів зачаровують своєю мальовничістю. Найвища точка парку гора Парашка (1268 м). Саме на території «Сколівських Бескидів» знаходиться вищезгадана фортеця Тустань, а також два водоспади – Гуркало та Кам’янка. Тут мешкають зубри, хоч їх і нечасто можна зустріти, а також бурий ведмідь та рись. На річках Стрий та Опір можна влаштовувати сплави. Крім того, тут є багато туристичних маршрутів для активних відвідувачів. 

Як добратись до парку «Сколівські Бескиди» зі Львова:

Автомобілем понад 100 км на південь по трасі Е471 до м.Сколе. Або автобусом з центрального автовокзалу, є регулярне сполучення.

Водоспад Кам’янка

куди поїхати неделако від львова на вихідні на машині Водоспад Кам'янка

Цей водоспад знаходиться на однойменній річці, неподалік від міста Сколи – центру «Сколівських Бескидів». Висота водоспаду близько 7 метрів, він розділений на два потоки кам’яною брилою. Зовсім поруч є ще одне цікаве місце – озеро Журавлине. Його особливість у збагаченій сірководнем воді, тож там не водиться ніяка риба. Через цей факт озеро ще називають Мертвим. Також поблизу є джерело мінеральної води, яке теж варто відвідати. Загалом місцевість тут надзвичайно красива, тож неодмінно завітайте.

Як добратись до водоспаду Кам’янка зі Львова:

Автомобілем понад 100 км на південь по трасі Е471 до с.Дубина, а звідти дорогою на с.Кам’янка до самого водоспаду. Або автобусом до с.Сколе, а далі пішки.

Яворівський національний природний парк

куди поїхати на машині біля львова на вихідні Яворівський національний природний парк
Найближчий до Львова природний парк – популярне місце відпочинку. Тут прокладено шість екологічних туристичних маршрути, а також облаштовано чотири зони відпочинку, де можна знайти місця для пікніків, дитячі майданчики, обладнання для водяного дозвілля. Також в парку є водойми з пляжами та місцями, де дозволяється рибалити. Але головна цінність парку звісно ж у його рослинній та тваринній різноманітності, що розкинулась на території понад 7 тис гектарів.

Як добратись до Яворівського парку зі Львова:

На авто близько 30 км на захід трасою М10 до Івано-Франкового, а далі – в залежності від того, куди саме до парку ви збираєтесь.

Турківський кар’єр

цікаві місця біля львова Турківський кар’єр

 Недалеко від польського кордону на околиці міста Турка знаходиться цей кар’єр. Затоплений, з крутими кам’янистими берегами, цей кар’єр ще називають Блакитним озером за надзвичайно гарний колір води. Тут досить глибоко, і дно не найбільш безпечне, тож купатись тут заборонено. Проте, відпочити на березі та зробити красиві фотографії – в цьому ніхто вас не зупинить.

Як добратись до Турківського кар’єру зі Львова:

Машиною на південний захід близько 140 км по трасі Н13 до міста Турка.

 

05.06.2020 | Aдмин | Просм. 153 | Комм. x | Категория: News